Alandan Tasarruf Etmenizi Sağlayacak ve Dağınıklığı Önleyecek İpuçları

/ Uncategorized / / 0 Comments

Eviniz ister büyük olsun ister küçük olsun hiç fark etmez. Asıl önemli olan nokta evinizin dekorasyonunu ve eşya dizilimini nasıl yaptığınızdır. İşte bu noktada 8 ipucu ile karşınızdayız.

  • Çoğunlukla kullanılmayan ve göz ardı edilen merdiven altları aslında doğru bir biçimde kullanılırsa hem kullanışlı yeni bir alan oluşturmuş olursunuz hem de diğer alanlardan tasarruf etmiş olursunuz. Örneğin merdiven altına uygun ebatlarda bir dinlenme yeri veyahut çalışma alanı oluşturabilirsiniz.
  • Fazladan saklama alanı ve alandan tasarruf için çekmeceli yataklar büyük bir önem taşımaktadır. Böylelikle alan tasarrufu konusunda yarar sağlamanın yanı sıra olası dağınıklıkların da önüne geçmiş olursunuz.
  • Mutfağınızda veya evinizin herhangi bir alanında ihtiyaç duyduğunuz masalar büyük bir alan kaplamaktadırlar. Fakat bu alandan tasarruf edebilmeniz için katlanabilir masalar mevcuttur. Bu katlanabilir masaları kullanarak alan tasarrufu sağlayabilirsiniz.
Hafele Katlanır Masa Donanımı
  • Mutfak dolaplarınızda veya gardıroplarınızdaki dağınıklığı önlemek, ayrıca alanlarınızdan tasarruf edebilmeniz için çeşitli organizer gereçlerden yararlanabilirsiniz.
  • Çekmecelerinizde yer alan karışıklığı önlemek amacıyla eşyalarınız için belirli bölmeli kutular kullanabilirsiniz.
  • Özellikle dar olan yatak odalarında katlanabilir yatakları tercih ederseniz alandan büyük oranda tasarruf etmiş olursunuz.
Hafele Katlanır Yatak Mekanizması
  • Yatak odanızın duvarlarına eğer mümkünse gömme dolap yaptırmanızın da alan tasarrufu konusunda size büyük yararı dokunacaktır. Bu sayede gardırobunuzun kapladığı alan da ortadan kalkacağı için bu çok önemli bir noktadır.
  • Merdivenlerde basamaklara uygun biçimde duvar kenarına yerleştireceğiniz raflar hoş bir görüntü oluştururken, alan konusunda da tasarrufu sağlar.

Tüm bu anlatmış olduğumuz ipuçları sayesinde sizlerde artık  yeni çözüm yolları ve yeni fikirler üreterek evinizde hem alandan tasarruf edip hem de oluşabilecek dağınıklıkların önüne geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın