Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

/ Uncategorized / / 0 Comments

Bebekler biz yetişkinlere göre daha hassas yapıda oldukları için güneş ışığına daha çok ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden bebek odanızın güneş almaması bebeğinizi rahatsız edebilir. Bu hassasiyetten ötürü bebekler yetişkinlere göre daha çabuk üşürler ve ısınma konusunda önlemler alınmaz ise çeşitli sağlık sorunu yaşayabilirler. İşte bu yüzden bebek odasının zemininde mermer yerine parke tercih etmenizi öneririz çünkü mermerler yapısı gereği odanın ısınmasında zorluk çıkartabilirken, parkeler hem odanın ısınmasını kolaylaştırır hem de temizlik açısından sizlere kolaylık sağlarlar. Bebeğinizin daha rahat ve

Bebeğinizin odasının sade bir şekilde dekore edilmesi bebeğinize birçok anlamda rahatlık sağlayacaktır. Bu yüzden bebek odasında daha açık tonlarda renkleri tercih etmeniz ferah bir ortam oluşmasını daha kolay bir hale getirecektir. Koyu renkler ise bebeğinizi sakinleştirmek yerine daha huzursuz bir hale getireceği için bebek odalarında tercih edilmemesi gereken renklerdir. Bir diğer konu ise bebek odalarında seçeceğiniz mobilyalardır. Bebek odasında yer alan mobilyaların sivri köşeli olmasından kaçınmalısınız. Fakat mobilyalar sivri köşeli ise bu sivri köşeleri kapatabilirsiniz. Ve her duruma karşı bebeğinizin odasını seçerken sizin odanıza yakın bir oda olmasına dikkat etmelisiniz.

Hafele Çocuk Odası Kulp

Bebek odasında mobilya seçimi

Bebek odasındaki mobilyaların seçiminde aşırıya kaçmamanız her şeyden önce dikkat etmeniz gereken bir husustur. Çünkü bebek odasındaki gereksiz mobilya kalabalığı, bebeğin rahat ve güvenli koşullarda hareket etmesini engellemenin yanı sıra bebeğinize birtakım zararlar da verebilir. Bebeğinizin odasında yer alması gereken temel eşyalar şöyledir: bebek beşiği, gardırop, anti-bakteriyel halı, bebeğinizin yaşına uygun oyuncaklar ve bu oyuncakların muhafaza edileceği uygun bir saklama kutusu vb. eşyalardır.

Kısacası bebek odalarının dekorasyonunda her noktada seçici olup dikkatli davranmanız bebeğiniz için daha sağlıklı ve daha rahat bir alan yaratmanız için çok önemlidir.

Bir cevap yazın