Evinize Ferahlık Katmanın Yolları

/ Uncategorized / / 0 Comments

Tüm dünyayı sarsan covid-19 sebebiyle evlerimize kapandığımız bu dönemde monoton yaşamdan sıkılmış bir durumdayız. Evlerimize kapandığımızda yaşadığımız bunalımların önüne geçebilmek için evinizi daha ferah ve daha yaşanılır kılmaya ne dersiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. İşte tam da bu yüzden evinize canlılık ve ferahlık katmak için yapabileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatifleri ise evime nasıl ferahlık katabilirim sorusuyla birlikte şöyle yanıtlayabiliriz:

Duvarları renklendirin

Evinizin tüm duvarları nude tonlarda ve daha açık renklerde ise duvarlarınıza uygun olabilecek bir rengi seçin ve sadece bir duvarınızı farklı bir renge boyayarak evinize farklı bir hava katın.

Koltuklarınızı renklendirin

Oturma grubunuz sade ve tek renkse koltuklarınızı birbirinden farklı ve renkli yastıklarla doldurarak hem evinize canlılık getirmiş olursunuz hem de daha sıcak bir alan oluşturmuş olursunuz.

Odanız Ferahlasın

Odalarınız parlasın

Aslında işe evinizde yer alan koyu renk eşyaları daha açık tonlarla değiştirmekle başlamanız daha doğru bir tercih olabilir. Odalarınızda yer alan koyu renk eşyalarınızı açık tonlarda eşyalarla değiştirin. Ama araya birkaç canlı renk detaylar ekleyerek odalarınıza farklı bir tarz katabileceğinizi de aklınızdan çıkartmayın.

Aydınlatmaların önemi

Her odanın kendine göre bir aydınlatma sisteminin olması çok önemlidir. Bunun sebebi ise aydınlatmaların insanlara karşı etkilerinin farklı bir dışavurumu olmasıdır. Bazı ışıklar insanlara kendilerini daha yorgun ve halsiz hissettirirken bazıları daha canlı ve aktif hissettirmektedir. Bu yüzden aydınlatma konusu çok önemlidir. Evinize ferahlık katmanın birçok farklı yöntemi vardır. Asıl önemli olan ise sizin kendinize uygun renk ve objeleri seçerek kendi zevkinize uygun bir dekorasyon ortaya çıkarmanızdır. Bu sayede kendiniz için hem daha sakin hem de daha sağlıklı bir ev ortaya çıkarmış olursunuz.