Evinizin Kapılarını Yenilemede Farklı İpuçları

/ Uncategorized / / 0 Comments

Evinizin her odasında bulunan ve gözle görünür bir alan kaplayan kapılarınız ev dekorasyonu konusunda önemli bir konumda yer almaktadır. Kapılarınızın kullanım sürekliliğinden ötürü bir insanın rahatça geçebileceği şekilde orantılanması da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu konumun gereğinden dolayı kapılarınız zamanla eskiyebilir, kırılabilir, çatlayabilir ya da aşınabilir. Fakat kapılar sadece evinizde değil birçok farklı alanlarda kullanımı gerekli olan, bir bakıma da mahremiyeti koruyan bir unsurdur. Kullanım alanı bu kadar geniş olan ve sürekli kullanılan bu unsurun zamanla aşınarak eskimesi ve zarar görmesi ise gayet normaldir. Bu durumu engelleyemeseniz de son zamanlarda üretilen kayar kapı sistemlerini kullanarak hem kapılarınızın kullanım ömrünü uzatmış olursunuz hem de alandan tasarruf sağlamış olursunuz. Bu sayede sizlere de kolaylık sağlanmış olur.

Kayar Kapı Sistemleri

Kayar kapıların ise iki çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden birincisi kayar kapı olmakla birlikte ikincisi ise duvar içi kayar kapılardır. Bu kapıların temel özelliği normal kapının aksine menteşelerle değil kayar bir ray sistemi üzerinde yer almasıdır. İster duvar içi olsun ister normal kayar kapı şeklinde olsun genel mantığı bu şekildedir. Kullanım kolaylıklarının yanı sıra evinizde dekorasyon için yenileyeceğiniz kayar kapıların renklerinde farklı renkler kullanarak hem farklı bir tarzı yansıtıp hem de farklı bir hava katmanız ise muhtemeldir. Ayrıca banyolarınızda ahşap gibi maddelerden yapılmış kapılar yerine pvc tarzdaki kapıları kullanmanızı öneririz. Çünkü banyolarda yer alan aşırı nem ve kullanılan bol sudan ötürü kapıda kabarmalar meydana gelebilir.

Kısacası, yüzyıllardan beri kullanılan ve bir gereklilikleri olan kapılar gün geçtikçe birbirinden farklı birçok şekle bürünmüştür. Burada asıl olan sizlerin talepleri ve zevkleriniz üzerine kapılarınızı yenileyerek evinize yakıştırmanızdır.

Bir cevap yazın