Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

/ Uncategorized / / 0 Comments

Evinizin merkezi konumunda yer alan ve sadece yemeklerin piştiği konum olmaktan daha ötede yer alan mutfağınız birçok kullanım amacıyla aile bireylerinin sosyalleştiği, bir arada hoş sohbetlerin yer almasının yanı sıra misafirlerinizi de ağırlayabileceğiniz ve uzun saatlerinizin geçtiği bir konumda yer almaktadır. Bahsettiğimiz tüm bu işlevlerin yanı sıra ülkemizde de mutfak kültürü oldukça gelişmiş bir durumdadır.

Mutfaklar evinizde yer alan diğer alanların işlevlerin aksine sürekli olarak aktif olan bir alandır. Bu nedenle mutfağınızın dekorasyonunda estetik uyumun yanı sıra sürdürülebilir fonksiyonelliği ve kullanışlılık ilkesini destekleyen mobilya ve gereçlerle mutfağınızı dekore etmenizi öneriyoruz.

Mutfak duvarınıza uygulayacağınız boyanın seçimi

İlk olarak mutfağınızın duvar renginde kullanacağınız boyaların tercihinde silinebilir ve suya dayanıklı boyalar tercih etmenizi öneririz. Çünkü birbirinden farklı birçok malzemenin kullanıldığı bir ortamda mutfak duvarına yemek kalıntıları sıçrayabilir ve bunun sonucunda lekeler oluşabilir. Kalitesiz ve silinebilir olmayan boyalar lekenin çıkmasını zorlaştırıp aksine silindikçe boyanın çıkmasına da sebebiyet vermektedirler.

Mutfak Dolap Seçimi

Mutfak dolaplarının seçimi

Mutfağa girildiğinde göze ilk çarpan şey olan mutfak dolaplarının seçimi birçok açıdan büyük bir önem arz etmektedir. Hem estetik hem de kullanılabilirlik açısından mutfak dolabı seçiminde irdeleyici bir bakış açısı sergilemenizi önermekteyiz. Koyu renk dolaplarda el izi kalabileceğinden ötürü daha açık tonları tercih ederek genel görünümün güzelliğini bozmadan daha estetik bir bakış açısı sergileyebilirsiniz. Ayrıca mutfak dolaplarınızın projesinde buzdolabı ve fırın gibi elektronik eşyalarınızın da kapaklarının açılış yönüne dikkat edilerek olası sorunların da önüne geçebilirsiniz.

 Yaratıcı gereçlerle alanlarınızdan tasarruf edin

Mutfak dolaplarınızın içerisine dolap içi raflardan alarak bardaklar, kâseler, baharatlıklar gibi birçok eşyanın hem düzenli görünmesini hem de alandan tasarruf sağlanmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Yaratıcı Seçimler

Mutfak içerisindeki mobilyaların kapladığı alanı azaltın

Mutfakta yemek yemeyi seven aileler için yeni bir öneriyle karşınızdayız. Eğer dar bir mutfağa sahipseniz ve mutfağınıza bir yemek masası yerleştirmek niyetindeyseniz henüz yeni bir fikir olan katlanabilir veya açılıp kapanabilir masalar sizlere büyük bir alan tasarrufu sağlayacaktır.

Alandan Tasarruf

Kısacası, yukarıda yer alan yazımız sayesinde mutfağınızda yer alan eşyaları kontrollü kullanarak mutfak dekorasyonunda çığır açmanız mümkündür.